Bängbäng!

bang.jpg

Viimased kuu aega on kõik blogid olnud paksult täis igasuguseid edetabeleid. Nimekirjad aasta parimatest plaatidest, lugudest, remixidest jne. Ja naljakal moel on 80% nendest sama sisuga. Enne Jõule rääkisin sõbrannaga et teeks ka üksteisele oma mingid top 20 listid aga sellest ei tulnud midagi välja. Lõpuks ma jõudsin ainult nii kaugele, et mõtlesin, mis võiks olla vähemalt minu arvates aasta plaat või midagi sellist. Jäin kõhklema Buriali Untrue ja Justice’i Crossi vahel. Ilmselt üks nendest. Mingi hetk enne aastavahetust vaatasin kriitilise pilguga blogiedetabeleid ning nendes olid kõik põhi- indie ja -new wave artistid esindatud, kuid tantsukam (klubikam?) muss oli välja jäetud. Mõtlen neid põhi- bängereid, mis asjad ikka sassi keerasid. Nii, et ka chillid tüübid kivis peaga kargama hakkasid.

Santogold (Santi White) on Brooklynist pärist kariibi juurtega hull mutt. Oma muusikat iseloomustab ta basement rock’i and Bananarama-soundclash’ina. Seal segunevad tribal- dancehall- electro- grime- punk- ragga ja asjad ning ta energiline olemus teeb selle kõige värskeks ja plahatuslikuks. So what I have a crush on her. Creator on täielik POMM, minu arust selle aasta parimaid lugusid. Tal peaks sellel aastal terve plaatkunagi välja tulema. Loe juurde siit ja siit.

Santogold- Creator (otselink)

M.I.A. on teine hull naine, kes ehk ei vaja tutvustust. Jimmy on isegi Eestis raadios mänginud ja päris tuntuks saanud. Eelmine aasta ilmunud Kala oli üks vägavamaid albumeid ning minu arust allolev lugu on eriti kreisi.

M.I.A.- Bamboo Banga (otselink)

Onira‘st ma ei tea ausalt sittagi peale selle ühe vinge loo. Myspace ütleb et ta on Austraaliast. Seal on ainult kaks lugu kuid esimene nendest on üks hullemaid üldse. See räige kitarr on elektroonika abil nii üle keeratud, et enamustele inimestele see peale ei lähe. Mulle meeldib.

Onira- Xiao Xiao (otselink)

Riot In Belgium, jälle Austraaliast pärit duo. Aasta parimaid elektrolugusid.

Riot In Belgium- La Muzique (otselink)

Dj A-Trak on minu arust koos Diplo ja Z- Trip’iga praegu parimad DJ-d. Kanye tegi Daft Punk’i Stronger’i huvitavalt ümber, kuid A-Trak tegi selle veel paremaks.

Daft Punk- Stronger (Kanye West remake)(Dj A-Trak remix) (otselink)

Blaqstarr on järjekordne Baltimore’st pärit tüüp, kes teeb eriti vinget tantsumuusikat. Baltimorest alguse saanud bmore vaikselt vallutab maailma, kui väga meeldib, siis vaadake järgi, mida teevad Spank Rock, Mad Decent’i ja Diplo. Superstarr oli kindlasti eelmise aasta üks kõige suuremaid POMME!!

Blaqstarr- Superstarr (Tactic remix) (otselink)

Ghislain Poirier on kanada prantslane, kelle muusika on segunenud hip-hopi, electronica, ragga, techno, baile jne stiilidega.. Modelselektor on aga Austriast pärit duo, neil on rohkem dub’i ja techno teema. Kui need kokku panna siis tuleb aasta parim dubstepi lugu.

Ghislain Poirier- Blazin’ (Modelselektor remix) (otselink)

Milanese’i Caramel Cognac on teine eriti hull dubstepi lugu. See arenebalgusest lõpuni ning need meloodiad, mis lõpus mängu tulevad on eriti maitsvad. Samas on see veidi erinev kui ta teised lood, oma muusikale paneb ta nime uk bass music. Eriti sünge värk.

Milanese- Caramel Cognac (otselink)

Selleks korraks siis aitab, kuigi häid lugusid on kuhjaga veel aga sai niigi palju erinevaid bängereid.

Advertisements
Explore posts in the same categories: Uncategorized

Sildid: , , , , , , , , , , , , , ,

You can comment below, or link to this permanent URL from your own site.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


%d bloggers like this: